Na OŠ Otočec sem bila zaposlena kot računovodkinja. Sedaj že lep čas uživam doma v zasluženem pokoju. Na delovnem mestu tajnice – računovodkinje je bilo delo zelo zahtevno in raznoliko, a kljub temu je bilo lepo, tako v stari šoli kot na novi lokaciji, saj smo se vsi lepo razumeli s sodelavci in učenci, ki so večkrat prihajali v pisarno po razni material za pouk.

Le en spodrsljaj pa mi je ostal v slabem spominu, ki si ga še velikokrat prikličem v spomin.

Ta dogodek se je zgodil v stari šolski zgradbi, ko smo imeli delavci šole sistematski pregled. Iz Zdravstvenega doma Novo mesto sta prišla dva, moški in ženska, jaz pa sem ju sprejela na hodniku šole. Moški je nosil črno torbo, ženska pa je imela v roki kup zdravstvenih kartonov. Pozdravili smo se in se rokovali, nato pa sem moškemu rekla: »A vi ste pa šofer?« Nasmejal se je in dejal: »Ne, jaz sem pa zdravnik.« Opravičila sem se mu in ju pospremila po stopnicah navzgor, v šolsko knjižnico, ki se je nahajala v podstrešnih prostorih šole. Vse se je dobro končalo, na koncu sem jima postregla še kavico.

Darinka Bevc

(Uredila Bernarda Vrtačič Turk)