V soboto, 18. marca 2023, bo po krajevnih skupnostih Mestne občine Novo mesto stekla čistilna akcija Očistimo sosesko. V akcijo bodo vključene tudi osnovne šole in vrtci z namenom, da tudi letos poskrbijo za očiščeno okolico svojih objektov, šolarji in vrtčevski otroci pa s skupnimi močmi pripomorejo k urejeni okolici.

Čistilna akcija tradicionalno poteka na pobudo Mestne občine Novo mesto in Komunale Novo mesto, ki si aktivno prizadevata za osveščanje o čistem okolju in skrbi zanj. Krajevne skupnosti bodo čiščenje izvedle v soboto, 18. marca 2023, osnovne šole in vrtce pa v tednu od 13. do 17. marca.

Vse ločeno zbrane odpadke (ločeni vsaj na osnovne frakcije: embalaža, steklo, nevarni odpadki, mešani odpadki) bomo odlagali v zabojnike, ki jih imamo nameščene v ekološkem otoku pred šolo. V primeru, da bodo zabojniki polni, se vreče z ločeno zbranimi odpadki pustijo poleg zabojnika.

Pridružite se čistilni akciji in pomagajte pri ohranjanju čistega in zdravega okolja!

Eko koordinatorica na šoli

Irena Gorenc Pernek