V času od 16. 10. 2022 do 22. 10. 2022 bomo na šoli gostili učence partnerskih držav v mednarodnem projektu Erasmus+ z naslovom »Bad eating habits OUT, doing sports IN«.  Cilj projekta je izobraziti udeležence o zdravih življenjskih navadah, jih motivirati za zdrave medosebne odnose v medkulturnem okolju in spodbuditi zavedanje o različnih slogih zdravega življenja.

Za petindvajset učencev in deset učiteljev spremljevalcev so pripravljene pestre aktivnosti v okviru teme »Healthy mind in a healthy body«. Gostje bodo v Hotel Šport Otočec, kjer bodo nastanjeni, prispeli v nedeljo. S programom bodo pričeli v ponedeljek in bodo preko celega tedna spoznali šolo, vrtec, bližnjo in širšo okolico šole ter obiskali slovenske kraje oz. znamenitosti.

O vseh aktivnostih vas bomo obveščali sproti, v petek, ko bomo tudi uradno zaključili s projektom, pa bomo izdali EKO BILTEN, kamor bodo gostje in učenci strnili svoja razmišljanja in vtise o obisku.

Veselimo se skupnih druženj, pogovorov v angleščini in sklepanja novih prijateljstev.

Koordinatorica projekta na šoli: Andreja Strgar