V četrtek, 18. 12. 2019, smo se odpravili na obisk k našemu prijateljskemu razredu 4. b. Obiskali smo jih na njihovi prvi šolski uri.

Zjutraj smo se zbrali v jedilnici in se otovorjeni z darili odpravili proti župnišču. Hitro smo se preobuli ter odšli v njihovo učilnico. Učiteljica Milka Blažič nam je razložila, kako naj bi potekala ta ura. Razdelili smo jim bralčke (kazalke) ter etikete, ki smo jih sami izdelali. Nato smo izžrebali svoje prijatelje ter se po skupinah lotili igranja družabnih iger. Ura je hitro minevala, učiteljici sta nas pozvali, da si privoščimo še slasten piškot ali dva, ki smo jih prinesli s seboj, in z veseljem smo planili nad njih. Proti koncu ure smo se odločili še za igro “tretji lovi”, zato smo se hitro preobuli ter se odpravili ven na pokrito župnijsko ploščad. Med igro smo se zabavali in pošteno nasmejali, saj smo ves čas spreminjali pravila.

Prišel je čas, da se poslovimo in odpravili smo se nazaj v šolo. Lepi spomini na to šolsko uro preživeto s prijateljskim razredom so nam v glavi odzvanjali še celo dopoldne. Obljubili smo, da se  z našim prijateljskim razredom kmalu zopet srečamo in imamo lepo.

1. a