Konec aprila sta Mestna občina Novo mesto in Komunala Novo mesto šole in vrtce na območju osmih dolenjskih občin v okviru projekta NovIKroG pozvali k sodelovanju pri zbiralni akciji zbiranja odpadnih baterij in plastične embalaže. Cilj zbiralne akcije je, da se v lokalnem okolju sklenejo snovne zanke, torej da se materiale, ki bi sicer končali med odpadki, ponovno uporabi oziroma se iz njih izdela predmete.

Tej akciji se pridružuje tudi OŠ OTOČEC,  in sicer od ponedeljka, 15. 5. 2023 do 16. 6. 2023.

Kaj konkretno bomo zbirali?

• ODPADNO PLASTIČNO EMBALAŽO (z oznako HDPE in PP).
  • Neprosojno plastiko, iz katere so izdelani zamaški, embalaža čistil, posodice skute, sladoleda, kislega zelja itd.
  • ODPADNE LI-ON BATERIJE, ki jih najdemo v prenosnikih, ročnem orodju, e-kolesih in e-skirojih … Uporabili se bodo v sistemih solarnega napajanja za osvetljevanje javnih poti.

Novi krog bo sklenjen s tem, da bomo zbrano plastiko dobili vrnjeno v obliki uporabnih didaktičnih in/ali športnih pripomočkov. Z vsem tem poudarjamo trajnostni način življenja, seveda pa ostaja osnova smotrno okolju prijazno nakupovanje.

Posebni pogoji:

Plastična embalaža naj bo oprana (brez ostankov hrane ali čistil) in naj ne vsebuje drugih neplastičnih delov (kovina, papir, les, ipd.). Doma dosledno ločujte v dve namenski vrečki – Li-ionske baterije (z izolirnim trakom zaščitite kontakte) in zamaške, posodice od skut, sladoleda,… Zbrano otroci prinesejo v šolo in oddajo v zaboja, ki bosta v jedilnici šole, na mestu, kjer je sedaj košarica Rdečega križa.

TUKAJ JE POMEMBNA TUDI NAŠA VLOGA, NAŠ PRISTOP. Vsi skupaj naredimo nov korak, novi krog. Spodbujajte vaše otroke.