Osnovna šola Otočec je marca letos sodelovala v čistilni akciji Očistimo Slovenijo digitalnih odpadkov, kjer so učenci poskrbeli za čiščenje svojih računalnikov in telefonov. Pobrisali so nezaželeno pošto, odvečne datoteke in s tem prispevali k ohranjanju energije ter podaljšanju življenjske dobe svojih naprav. Zaradi uspešnega sodelovanja v akciji je šola prejela povabilo mladinskega programa RTV Slovenija, da v oddaji Izzivalci predstavimo, kako je akcija potekala na naši šoli.

Pri snemanju oddaje sta sodelovali učenki 9. a razreda, Nika Blažič in Lara Črešnar, ki sta delila svoje izkušnje ter tako šolo predstavili kot ekološko ozaveščeno. Njuno sodelovanje je prispevalo k promociji pomembnih ekoloških vrednot, ki jih šola goji.

Točen datum predvajanja oddaje bo še objavljen.

Zapisal: Marjan Matešič