Jesenski športni dan je za učence 7. in 8. razreda potekal v sredo, 25. 9. 2024, v tednu, ko obeležujemo slovenski dan športa. Učenci so se skupaj z učitelji peš odpravili na lokacijo med gradom Otočec in Kronovim, do ceste, ki je zaprta za promet. Učenci so tekli in hodili na razdalji 1800m. Glavni cilj učencev je bil, da v teku uživajo, pri tem razvijajo vztrajnost in vzdržljivost ter se po svojih najboljših močeh potrudijo, da naredijo čim več kilometrov in s tem prispevajo k skupnemu cilju razreda – preteči čim več kilometrov.

V povprečju je učenec pretekel in prehodil:
7. a – 5123 m
7. b – 6231 m
8. a – 6677 m
8. b – 5938 m

Po malici v šoli je sledilo nadaljevanje z aktivnostmi na šolskem igrišču in telovadnici. Fantje so tekmovali v igri T-balla ter v spretnostih s teniško žogico, dekleta pa so spoznala igro street racket in imela plesno delavnico.

Zapisala: Maja Nose Antončič