Za šolske knjižnice je od 1. januarja 2023 pripravljena platforma sBiblos, ki jo upravlja Zavod Beletrina. Platforma eBiblos je povezana s knjižničnim sistemom COBISS, ki ga upravlja javni zavod Izum. Uporaba portala sBiblos je za knjižnice osnovnih šol brezplačna, plačnik stroškov izposoje je Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport. Učenci od 7. do 9. razreda si bodo lahko sposodili največ tri e-knjige hkrati in največ deset e-knjig na mesec. E-knjige, ki so na voljo – skoraj dvesto knjig –, so izbrali na javnem razpisu. Večinoma gre za dela najpomembnejših avtorjev, ki se veliko pojavljajo za domače branje. V sBiblos in v COBISS+/mCOBISS (Moj COBISS) je od 1. januarja 2023 omogočena prijava z uporabo ArnesAAI računa. Vse to je bilo učencem na OŠ Otočec od 7. do 9. razreda že predstavljeno.

Vprašanja in odgovore v zvezi z uporabo, delovanjem in dostopom do sBiblosa ter navodila za uporabo najdete na povezavi: https://www.sbiblos.si/pogosta-vprasanja.

Knjižničarka Hermina Videnič

Spisek e-knjig, ki si jih je mogoče izposoditi, najdete na spletni strani sBiblos pod gumbom Pogosta vprašanja.