Izjava o dostopnosti

S spodbujanjem vključenosti in dostopnosti lahko vsem omogočimo enake možnosti za razvoj. Pomembno je, da se uporabnikom omogoči zaznavanje, razumevanje, navigacijo ter interakcijo s spletom. S tem namenom smo na šolski spletni strani dodali nov vtičnik, ki ponuja funkcionalnosti, namenjene osebam s posebnimi potrebami.

Z vtičnikom SOGO obiskovalcem omogočamo, da prikaz spletišča prilagodijo svojim potrebam.

Obiskovalci spletnih strani tako lahko:

• spremenijo pisavo,
  • povečajo velikost besedil,
  • spremenijo kontrast barv na spletišču,
  • ustavijo premike in
  • uredijo besedilo, tako da bodo vse povezave podčrtane.

Vtičnik SOGO dostopnost omogoča funkcionalnosti na stopnji AA (WCAG 2.0), je skladen s standardom SIST EN 301 549 V1.1.2, ki je zahtevan v ZDSMA.

Stopnja skladnosti

Spletišče http://www.os-otocec.si/ je delno skladno z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zaradi spodaj navedenih izjem.

Nedostopna vsebina

Dostopnost spletišča OŠ Otočec nenehno spremljamo in sproti izboljšujemo posamezne elemente dostopnosti. Kljub temu nekatere objavljene vsebine ne izpolnjujejo vseh zahtev glede dostopnosti, kot jih določa Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij.
Primeri takih vsebin so:

• skenirani dokumenti v PDF obliki zapisa,
  • različne kompleksne tabele s podatki,
  • fotografije, video posnetki in različni grafični elementi niso vedno opremljeni z nadomestnim besedilom.

Ta izjava o dostopnosti se nanaša na spletišče osnovne šole Otočec, ki se nahaja na spletnem naslovu https://www.os-otocec.si.

Povratne in kontaktne informacije

Spletno mesto želimo čim bolj približati uporabnikom. V primeru težav pri dostopu do katerih koli vsebin ali informacij na tem spletnem mestu ali, če imate povratne informacije oziroma predloge izboljšav, nas obvestite na
tajnistvo@os-otocec.si ali po telefonu  (07) 309 99 00

Nadzor nad izvajanjem Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij

V primeru, da ugotovite odstopanja od določil Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij, lahko podate prijavo inšpektorjem za informacijsko družbo po navadni ali elektronski pošti na naslov: gp.uiv@gov.si

Priprava izjave o dostopnosti

Izjava je bila posodobljena 20. 4. 2023 na podlagi samoocene.