V sklopu Evropskega tedna mobilnost, ki bo potekal med 16. in 22. septembrom, bomo na naši šoli izvajali projekt Pešbus.

Kaj je Pešbus?

Pešbus je način spremljane poti v šolo, pri katerih se učenci v šolo odpravijo peš v organiziranih skupinah po premišljeno začrtanih poteh in po stalnem urniku. Skupine otrok spremljajo odrasli – najpogosteje so to starši sami, ki se izmenjujejo v dogovorjenem ritmu, v nekaterih primerih pa tudi drugi člani širše družine (dedki in babice) ali drugi prostovoljci. Otroci uživajo v sprehodu z drugimi otroki in v spremstvu odrasle osebe, starši pa niso več obremenjeni z jutranjim razvažanjem.

V projektu sodeluje več kot 20 učencev in spremljevalcev. Trenutno so aktivne tri pešpoti:

· Srednje Grčevje/Vrh pri Pahi – OŠ Otočec

· Lešnica – OŠ Otočec

· Gasilski dom Otočec – OŠ Otočec

Če bi mogoče še kdo želel sodelovati kot aktivni udeleženec tega projekta, ste vljudno vabljeni.

Vodja projekta: Jakob Salmič ( jakob.salmic@os-otocec.si )