Svetovni dan Zemlje, ki ga obeležujemo 22. aprila, je namenjen vsem prebivalcem našega planeta, vzpodbuja pa k aktivnemu ter odgovornemu delovanju in ravnanju na vseh področjih ohranjanja našega planeta. Geslo letošnjega svetovnega dneva Zemlje je »Planet proti plastiki«. Ves svet ima enak cilj: do leta 2040 zmanjšanje proizvodnje plastike za 60 odstotkov. V Sloveniji nastane letno nekaj več kot 60 tisoč ton odpadne plastike.

Letošnja prireditev je potekala v petek, 26. 4. 2024, na Glavnem trgu v Novem mestu. Dogodek je že 17. organizirala Mestna občina Novo mesto v sodelovanju s Komunalo Novo mesto in CeRodom ter osnovnimi šolami v občini Novo mesto. S stojnico ter plesnim nastopom so se na prireditvi predstavili tudi učenci naše šole. Naši učenci so se na stojnici predstavili z zelišči, ki jih najdemo v lokalnem okolju. Za degustacijo so pripravili drobnjakov namaz ter limonado. Stojnica je bila ves čas dobro obiskana, obiskovalci pa so pohvalili naš namaz.

V galeriji si lahko ogledate nekaj foto utrinkov.

Zapisala: Polona Umek Repovž