22. marca je za učence devetega razreda potekal tehniški dan na temo digitalne vsebine. Učenci so se podali na raziskovanje digitalnih veščin. S poudarkom na praktičnem učenju, se se učenci pod vodstvom mentorjev in strokovnjakov podali v svet Excela, WordPressa ter Outlook pošte.

Prvi korak je bil razumevanje in uporaba programa Excel, ki je nepogrešljivo orodje za obdelavo in analizo podatkov. Učenci so se naučili osnovnih funkcij, kot je ustvarjanje tabel, vnašanje podatkov, uporaba formul ter izdelava grafov. S pridobljenim znanjem bodo samostojno ustvarjali in analizirali podatke, kar bo nedvomno koristno tako v šolskem kot tudi v poklicnem življenju.

Naslednji izziv je bilo ustvarjanje spletne strani v WordPressu. S pomočjo enostavnega vmesnika so učenci spoznali osnove oblikovanja in postavitve spletne strani ter so se preizkusili v ustvarjanju lastnih vsebin. S tem so pridobili vpogled v digitalno ustvarjanje, ki je v današnjem svetu vse bolj pomembno.

Spletne strani učencev si lahko ogledate na naslednji povezavi.

Za zaključek tehniškega dneva se učenci pošiljali elektronsko pošto v Outlook-u. S pomočjo pravilne strukture se se naučili poslati uradni dopis, kar je ključnega pomena za komunikacijo v digitalnem svetu.

Znanje, pridobljeno na današnjem dogodku, bo nedvomno služilo kot trden temelj za nadaljnje šolanje in kariero v svetu digitalne tehnologije.

Zapisal: Marjan Matešič